22-05-2020 |

10. Pokoj noclegowy 2 osobowy z łazienką

Pokój noclegowy z łazienką nr 10
Pokój noclegowy z łazienką - nr 10

Pokój 2-osobowy z podwójnym łóżkiem małżeńskim .Przynależy do niego łazienka z prysznicem, wc i ręcznikami. W pokoju znajduje się lodówka i telewizor. Bardzo klimatyczny znajdujący się na 2 piętrze.

Pokój noclegowy z łazienką nr 10
Widok na pokój noclegowy nr 10

Pokój dwuosobowy dedykowany w szczególności dla par. Jest usytuowany na II piętrze. Co prawda nie posiada balkonu, ale tę niedogodność kompensuje wyjątkowo piękny widoki na szczyty Tatr. Klimatyczne, stylizowane góralskim stylem wnętrze pokoju zaprasza w swoje podwoje wszystkich miłośników tychże właśnie klimatów. Drewniane, góralskie, małżeńskie łoże będzie niewątpliwie niezapomniana atrakcją każdego urlopowego wypoczynku. W tym właśnie pokoju można spocząć na prawdziwych rzeźbionych góralskich zydlach i napić się “góralskiej herbaty” z “prądem”. Przyda się do tego to czajnik i lodówka stanowiące wyposażenie pokoju. Dla tych, którzy podczas pobytu będą musieli trochę popracować, użytecznym będzie znajdujące się w nim biurko. Do pokoju przynależy łazienka z prysznicem, ręcznikami i suszarką do włosów. Pobyt w tym pokoju niewątpliwie pozostawi w pamięci wiele miłych i niezapomnianych wspomnień.
Stylizacja tego pokoju nawiązuje do lokalnego miejsca: dużo drewna, rzeźbienia na krzesłach, łóżku, meblach - wszystko nawiązuje do stylu zakopiańskiego. Ojcem tego stylu był Stanisław Witkiewicz, który uporządkował tradycyjne wzornictwo i skatalogował je. W dużej mierze jego działania sprawiły że u schyłku XIX wieku Zakopane stało się bardzo modnym europejskim kurortem. Zaczęli tutaj przyjeżdżać ludzie kultury i sztuki, ludzie nauki i politycy - jednym słowem śmietanka towarzyska. Wraz z napływem wielu wybitnych osobistości, miasto zaczęło się szybko rozwijać. Było to szczególnie widoczne w stylu architektonicznym powstających obiektów. Pierwszym wyróżniającym się stylem był szwajcarski przywieziony z Alpejskich kurortów. Walery Eliasz Radzikowski wybudował pierwszy dom w tym stylu. Było ich w Zakopanem znacznie więcej. Obecnie zostało kilka - należy do nich między innymi willa Poraj przy Krupówkach. Wraz z przyjazdem Stanisława Witkiewicza w roku 1890 zmienił się architektoniczny styl całego regionu. Witkiewicz zaprojektował pierwszy dom w stylu nazwanym dziś Zakopiańskim, była nim Koliba przy ul. Kościeliskiej (obecnie oddział Muzeum Tatrzańskiego). Pozostawił on po sobie spuściźnie w postaci wielu innych budynków i pensjonatów . Nie wszystkie przetrwały do dnia dzisiejszego, ale możemy jeszcze oglądać np; Kościółek w Jaszczurówce, willę Pod Jedlami na Kozińcu, budynek Muzeum Tatrzańskiego, Kaplicę Sióstr Albertynek na Kalatówkach oraz willę Oksza przy ul. Zamojskiego. Drewniane budynki i spadziste dachy nie są dziełem Witkiewicza - to budownictwo lokalne wymuszone przez warunki które tutaj panują od wieków. Drewno jako budulec podstawowy i łatwo dostępny (lasy na tych terenach od zawsze były bardzo powszechne) jak i spadziste dachy chroniące budynki od obciążeń zalegającego śniegu w zimie. Witkiewicz jednak uporządkował ten styl, nadał mu charakteru, dodał wiele ozdobników, rzeźbionych motywów. Rzeźbienia te przeniosły się również na lokalne przedmioty użytkowe takie jak krzesła, łóżka, ławy, łyżniki...
Aranżacja tego pokoju jest inspirowana właśnie tym Witkiewiczowskim stylem - stąd rzeźbienia na łóżku, szafkach, krzesłach. Podczas pobytu w tym pokoju można cofnąć się w czasie o kilkanaście dekad i znaleźć się na chwilę w epoce Witkiewicza.

Łazienka pokoju nr 10

Łazienka pokoju nr 10 pokoju noclegowego Janosik w Zakopanem
Łazienka pokoju noclegowego nr 10.

Łazienka wyposażona w kabinę prysznicową, umywalkę, toaletę, oraz ręczniki i suszarkę do włosów.